Herkesin merakla beklediği Play Station 5 ne zaman çıkacak? Sony Interactive Entertainment Amerika’nın patronu Shawn Layden, PS4 Pro’nun PlayStation markasının en son gördüğümüz ürünü olmayacağını resmen doğruladı. Sony Interactive Entertainment baş yöneticisi John Kodera, Mayıs 2018’de “PlayStation 4’ün kullanım ömrünün son aşamasına” girdiğini açıkladı.

Sony, Playstation üretmeye son vermediği sürece bunun ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz! PS5 geliyor ve kullanıcıların göreceği gelmiş geçmiş en iyi oyun konsolu olmaya aday! Net bir çıkış tarihi olmamakla birlikte, söylentiler PlayStation 5’in 2019’un sonları veya 2020 yılında piyasaya sürüleceğini işaret ediyor. Peki, Sony ne planlıyor?

Sony’den PlayStation 5’le ilgili bir başka açıklama da yine Sony Interactive Entertainment’ın yöneticisi John Kodera’dan geldi. 2018 Sony Kurumsal Strateji toplantısı sırasında, gazetecilere PS4’ün yaşam döngüsünün “son aşamasında” olduğunu söyledi.

John Kodera – Sony Interactive Entertainment Yöneticisi

Sony, PlayStation 5 için gerçekten zaman ayırmayı planlıyor ve gerçekten muhteşem bir şeyle ortaya çıkmak istiyor. Eğer 2021’de çıkacağını düşünürsek, daha iki yıl var ve bu süre PS 5’in daha çok geliştirilmesi için oldukça uzun bir süre. Sony’nin PlayStation 5’i aceleye getirmediği görülüyor, ancak 2021 yeni bir konsolu beklemek için çok uzak bir zaman gibi duruyor.

Konsollar genellikle tatil aylarında piyasaya sürüldüğünden, PlayStation 5’in 2020’nin Kasım’ında çıkacağına inanıyorum. Bu, John Kodera’nın tarif ettiği süreden biraz erken olacak, ancak Sony’nin yeni bir konsol çıkarmak için 2021 Kasım’ına kadar bekleyeceğini düşünmüyorum.

Tabii ki, PlayStation 5’in 2021 Mart’ında piyasaya sürülme olasılığı her zaman var. Nintendo Switch’in de yılın başında benzer bir çıkış tarihi vardı. Sizce PlayStation 5 ne zaman çıkacak? Yorumlarda bize bildirin!